6. oktobrī Putnu diena Bārbeles Zēnu pamatskolā

19. augustā Bārbelē notiks labdarības koncerts
07/08/2018
Rīgas Doma dārzā atklās Sanda Aispura izstādi “utt.”
10/10/2018

2018. gada septembrī skolas durvis tika vērtas vaļā Bārbeles Zēnu pamatskolai Saknes un Spārni, kur skolēni jau ir sākuši pirmās gaitas uz jaunām zinībām. Paralēli mācību procesam tiek organizēti dažādi pasākumi un šobrīd ar nepacietību tiek gaidīts 6. oktobris, kad norisināsies Putnu diena. Šajā dienā būs iespēja iegūt jaunas zināšanas ornitoloģijā un aviācijā, varēs piedalīties dažādās radošajās darbnīcās, kā arī plānoti muzikālie priekšnesumi.

Šogad atklātajā Bārbeles pamatskolā zinību gaitas ir sākuši 9 zēni, kas aktīvi piedalās gan mācību procesā, gan dažādās ārpusskolas aktivitātēs. Papildus tam skolēni labprāt piedalās skolas pasākumu organizēšanas darbos, un šobrīd viens no tiem norisināsies 6. oktobrī – Putnu diena, kas šīs skolas teritorijā jau ir izveidojusies par tradīciju. To vadīs Latvijas Ornitoloģijas biedrības dalībnieks un žurnāla Putni dabā galvenais redaktors Agnis Bušs, kurš šobrīd skolā pasniedz dabaszinības stundas un turpmāk organizēs arī ornitoloģijas pulciņu. Pasākums notiks Bārbeles pagastā no plkst. 14.00 līdz plkst. 17.00.

Putnu dienā Agnis Bušs plašāk iepazīstinās pasākuma dalībniekus par putnu dzīvi un ikdienu. Papildus tam šajā dienā būs iespēja uzzināt ko jaunu par vieglo aviāciju – ar šāda veida informāciju dalīsies pilots, lidmašīnu būvētājs un Spilves lidlauka dvēsele Aivars Grahoļskis, kas Bārbeles skolā māca zēniem lidināt planierus, deltaplānus un skolēniem dod iespēju iepazīties ar lidošanas mākslu.

Pasākuma organizētāji ir padomājuši ne tikai par informatīvo daļu – pasākuma dalībniekiem būs iespēja piedalīties dažādās radošajās darbnīcās. Tiek plānota putnu būrīšu veidošana un labošana, svilpīšu rotāšana, gada putna zīmēšana, kā arī darināšana no koka, planieru izgatavošana u.c. Nodrošinot dejas un muzikālos priekšnesumus, šo dienu ieskandinās meitenes no grupas Putnu balle un, protams, visiem būs iespēja paēst pašu gatavoto un vienmēr slavēto ēdienu.

Šā gada 1. septembrī tika atklāta Bārbeles Zēnu pamatskola Saknes un spārni. Mācību iestāde ir viens no priestera Andreja Mediņa piepildītajiem sapņiem, un tās galvenais mērķis ir radīt piemērotu vidi jauno vīriešu izaugsmei, kuri būs spējīgi kļūt par daudzpusīgām, rīcībspējīgām un atbildīgām personām. Šeit ir iespēja apgūt mācību procesu ar Montesori pedagoģiskajiem principiem, metodēm, materiāliem un dzīvesveidu, kā arī piedalīties dažādās interešu izglītības jomās, piemēram, jau minētajā aviācijā un ornitoloģijā.

 

Informācija:
Bārbeles Zēnu pamatskola SAKNES UN SPĀRNI
Bārbeles pag., Vecumnieku nov., LV-3905
Tālr. +371 29 264 639