Ne katrs no mums ir spējīgs darīt lielas lietas. Taču ikviens no mums var darīt mazas lietas ar lielu mīlestību. – Māte Terēze

Bruknas kopiena

Ir vietas, kurās, pretēji gaidītajam, dzīve atveras pārpilnībā un dažreiz velta negaidītas dāvanas. Tāda ir Bruknas Kalna svētību kopiena – atkarību alternatīvās dziedināšanas centrs. Kopienas, ko katoļu priesteris Andrejs Mediņš, viņa ģimene un domubiedri nodibināja 2001. gadā, kredo ir „Dievs, daba un darbs”. Kalna svētību kopienā ticība ir garīgās satiksmes pamatnoteikums, lai cilvēki, kas ir ievainoti, vēl vairāk nesāpinātu sevi un citus. Kopiena ir ekumēniska. Nav svarīgi, vai cilvēks pieder kādai konfesijai, ir neticīgs vai imūns pret garīgiem meklējumiem. Pats galvenais ir apzināta motivācija mainīt dzīvi, kas ir brīvprātīga izvēle. Kopienā pastāv stingri bezierunu noteikumi, kuru mērķis ir disciplinēt cilvēkus iekšējās un ārējās izpausmēs, veicinot savstarpēju sadarbību, toleranci un izpratni par vērtībām. Kopiena ir atvērta visām kultūras un mākslas aktivitātēm. Katru gadu kopienas dalībnieki dodas svētceļojumā uz Aglonu tepat, Latvijā un Medžugorji, kas atrodas netālu no Adrijas jūras.

Bruknas kopiena (FB lapa)


Bruknas muiža

Bauskas reģionā Bruknas muiža ir nozīmīgs garīgās dzīves, kultūras un mākslas centrs. Tā attīstībā svarīga loma ir Kalna svētību kopienas brīvprātīgajiem palīgiem un draugiem, kuri prasmīgi organizē pasākumus plašai auditorijai. Bruknas muižā notiek labdarības koncerti, mākslas plenēri, bērnu vasaras nometnes, rekolekcijas, konferences. Bruknā ir uzstājies pianists Vestards Šimkus, Latvijas Radio koris, Latvijas Akadēmiskais koris, senās mūzikas ansambļi un deju grupas, Renārs Kaupers, Goran Gora, Aija Andrejeva, Uģis Roze, grupa Putnu balle un daudzi citi izpildītāji. Viņi nav epizodiski viesmākslinieki, bet kopienas uzticami atbalstītāji, kuri koncertos piedalījušies vairākkārt.

Laba sadarbība koncertu rīkošanā izveidota ar Iecavas mūzikas skolu, Bauskas pils muzeja seno deju grupu un citām tuvākās apkārtnes kultūras iestādēm. Vizuālās mākslas, mūzikas, garīgo aktivitāšu ideju īstenošanā kopienu atbalsta profesionāli keramiķi, gleznotāji, mūziķi, režisori, amatnieki, kristīgās organizācijas no visiem Latvijas reģioniem un ārvalstīm.


Saknes un Spārni

Bārbelē bijušās pamatskolas telpās Bruknas kopiena veido jauna tipa mācību iestādi – jauno tēvu skolu, kas nodrošinātu piemērotus apstākļus puišu izaugsmei par attīstītām, daudzpusīgām, rīcībspējīgām un spriedumos atbildīgām personībām. Skola, kurā apmācība notiktu nevis caur bailēm, jo dzīvē saņemam tieši to, no kā visvairāk baidāmies, bet stimulējot domāt pozitīvi un darīt labu pēc tās programmas, kuras ietvaros esam radīti. Tā būs sākumskola, kas piedāvās pamatizglītības programmu, Montesori izglītības programmu un speciālu, ekskluzīvu amatniecības programmu zēniem no 1. līdz 6. klasei. Zēni šādā skolā mācītos līdz 6. klasei, bet vēlāk varētu iekļauties tālmācības programmā.

Bārbeles Zēnu skola (FB lapa)

Bārbeles Zēnu skola SAKNES UN SPĀRNI (mājaslapa)


Bruknas ķiploks

Bruknas ķiploku čipsi radīti Latvijā audzētu ķiploku pārstrādes procesā – tos žāvējot. Rezultātā iegūtais veselīgais un pikantais produkts pieejams gan maltā, gan pulvera veidā, piešķirot ikvienam plašas izmantošanas iespējas visdažādākajos veidos – uzkodām, salātiem, zupām, dārzeņu, gaļas un zivs ēdieniem.

Bruknas ķiploku čipsi ir vitalitātes un enerģijas avots.

brukna.lv/bruknaskiploks/


Nevienā no projektiem, kuros esmu iesaistījies, mans mērķis nav mainīt pasauli, bet ar savu stāju, darbiem un attieksmi atgādināt, ka joprojām ir vērtības, kas uzskatāmas par svētām.

Pat tad, ja apkārt mutuļo piesārņojumu okeāns, kuru attīrīt nav iespējams, es aicinu turēt spēkā Mātes Terēzes pārliecību: tas, ko varam dot, varbūt ir tikai mazs mīlestības piliens, taču bez šādiem pilieniem pasaule būtu daudz nabagāka.

Priesteris Andrejs Mediņš

_