Bārbeles skolu slēdza pirms vairākiem gadiem – 2012. gadā – audzēkņu nepietiekamā skaita dēļ. Par nama uzturēšanu gādāja pašvaldība. Vecumnieku novada domes rīkotajā izsolē bijušās pamatskolas ēku iegādājās biedrība Kalna svētību kopiena.
Nevalstiskajai organizācijai, kas 16 gadu sekmīgi darbojas Bauskas novada Dāviņu pagasta Bruknas muižā, ir pieredze gan atkarīgo personu garīgajā un fiziskajā rehabilitācijā, gan daudzu citu sociāli nozīmīgu projektu īstenošanā.
Turpmāk ēkā būs sākumskola, kas piedāvās pamatizglītības programmu, Montesori izglītības programmu un speciālu, ekskluzīvu amatniecības programmu zēniem no 1. līdz 6. klasei, skaidro Kalna svētību kopienas kapelāns, katoļu priesteris un sociālais pedagogs Andrejs Mediņš, kurš atgādinājis vispārzināmus faktus – vairākums bērnu Latvijā aug nepilnās ģimenēs, bet daudzi savus tēvus vispār nav redzējuši. Vispārizglītojošās skolās vislielākās problēmas rodas ar zēniem – salīdzinot ar meitenēm, viņu sekmes un uzvedība ir sliktāka.
“Daudzi, sākoties pusaudžu vecumam, sāk klaiņot, nokļūst aizdomīgās kompānijās un pamet skolu. Tad nu sabiedrība kaut kādā veidā mēģina panākt, lai šie puikas iegūtu vismaz pamatizglītību, piedāvājot arodizglītības iestādes, vakara un neklātienes klases,” norādījis Mediņš.
Zēniem trūkst gan mācīšanās, gan sadzīves un praktiskā darba iemaņu, arī interešu. Gadiem ilgi tas novērots Kalna svētību kopienā, kuras pamatkontingents ir jauni vīrieši ar nepietiekamu izglītību, vāji attīstītu loģisko domāšanu un iemaņu trūkumu.
“Pašreizējā pamatizglītības programma vairāk ir adresēta meitenēm. Puikām īsti nav, kur izpausties,” sacījis Mediņš.
Skola dibināta, konsultējoties ar Francijas kolēģiem un Grostonas ekumeniskās kopienas Kalna skola dibinātājiem Vidzemē.
Avots: LSM.LV (06.02.2017)